Karina Stempel

O autorce

karina_stempel
Karina Stempel, autorka dwóch książek poetyckich: Roku Drewnianego Konia (Wrocław 2015) oraz Nocy w Nome (Warszawa 2016), z wykształcenia filolog i socjolog, obecnie doktorantka w Instytucie Slawistyki PAN. Znaczącym epizodem w jej życiu był dwuletni pobyt w Rumunii, który rozwinął jej nieustannie pogłębiane więzi z tym krajem.

Publikowała w czasopismach papierowych i wirtualnych (m.in. w „Helikopterze”, „FA-arcie”, „Frazie”, „Kwartalniku Powiatu Olkuskiego”, Miesięczniku Społeczno-Kulturalnym „Kraków” i „sZAFie”). Wiersze z Roku Drewnianego Konia ukazały się także w antologii Przewodnik po zaminowanym terenie (Wrocław 2016).


O książce

 Dojrzałe wiersze, których siłą jest skromność i ukryta, nienachalna mądrość. Wiersze, które nie próbują nic na siłę: ani przypodobać się czytelnikowi, ani paradować przemetaforyzowaną papką słów. Liczą na nasze czucie i spryt. Przenikliwość, bystrość, przytomność wersów i zdań. Nie napiszę: „Przeczytajcie te wiersze”, napiszę dobitniej: „Czytajcie je!”.  (Łukasz Jarosz)

W naszej księgarni:

rok_drewnianego_konia

Karina Stempel, Rok Drewnianego Konia

Okładka i strona tytułowa: Paulina Zielona
Redakcja: Olgerd Dziechciarz
Korekta: Jarosław Nowosad

Wrocław, czerwiec 2015
ISBN 978-83-934672-4-2
13 x 20,5 cm, okładka miękka ze skrzydełkami

Na stronach społecznościowych:

goodreads_logo_amaltea

Pobierz darmowe fragmenty książki: 

PDF | ePub | mobi

Dla prasy

Pobierz okładkę książki