Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies. Jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji oprócz informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”). Jeśli chcesz wiedzieć więcej, sprawdź naszą Politykę prywatności.
zamknij

Filip Florian - Dni Króla (audiobook)

23,81 zł

Filip Florian - "DNI KRÓLA" - audiobook.

Czyta Paweł Palcat.

 

Łączny czas trwania: 8 godzin 24 minuty 5 sekund

Format: płyta DVD z plikami mp3

Wydawca: Dumari - Usługi Językowe

Ilość

 

Warunki dostawy

Dni króla to osadzona w realiach XIX-wiecznej Rumunii opowieść o emancypacji narodów środkowoeuropejskich oraz tworzeniu się w tym regionie nowoczesnych państw i społeczeństw. Procesy historyczne, które doprowadziły do zjednoczenia całkowicie zależnych od Imperium Osmańskiego księstw rumuńskich w państwo pod berłem Hohenzollernów, stanowią kanwę, na której autor rysuje psychologiczny portret dwóch mężczyzn: niemieckiego dentysty oraz cierpiącego na ból zębów pruskiego księcia. Ów książę otrzymał właśnie ofertę objęcia rumuńskiego tronu i zachęca medyka do wyjazdu do nieznanego, przeżartego intrygami i wszechobecną korupcją kraju. Młody Hohenzollern wkrótce stanie się reformatorem swojej nowej ojczyzny, a historia oceni go jako jednego z najwybitniejszych władców rumuńskich.

Filip Florian to mistrz pięknej frazy, którą maluje niezwykle ciepły klimat powieści, w której subtelna ironia przeplata się z życzliwą pobłażliwością wobec ludzkich ułomności. Pisarz buduje kilka planów literackich: czytelnik ogląda świat z perspektywy dentysty, władcy, a także… kocura, który snuje swoją wersję wydarzeń i żywo uczestniczy w rozwoju akcji. Liczne szczegóły obyczajowe tworzą realistyczny portret kraju i jego mieszkańców.

Utwór przetłumaczono na węgierski, niemiecki, angielski, słoweński, słowacki, włoski, hiszpański i bułgarski.

Nagranie zrealizowano jesienią 2018 roku w Studiu Nagrań Teatru im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy.

W realizacji audiobooka udział wzięli:

  • Paweł Palcat - aktor Teatru Modrzejewskiej w Legnicy - lektor,
  • Andrzej Janiga - akustyk Teatru Modrzejewskiej w Legnicy - realizacja nagrań,
  • Renata Michajłow - projekt okładki audiobooka,
  • Radosława Janowska-Lascar - autorka przekładu powieści z języka rumuńskiego - producent.

Zobacz także