Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies. Jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji oprócz informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”). Jeśli chcesz wiedzieć więcej, sprawdź naszą Politykę prywatności.
zamknij
  • -6,90 zł

MATEI BRUNUL - Lucian Dan Teodorovici

33,238095 zł
26,34 zł - 6,90 zł

Lucian Dan Teodorovici, Matei Brunul
PrzekładRadosława Janowska-Lascar

***

ISBN 978-83-934672-2-8
ISBN 978-83-7977-055-7
Wrocław 2014
13 x 20,5 cm, 402 strony, okładka miękka ze skrzydełkami

Ilość

 

Warunki dostawy

Włosko-rumuński marionetkarz i jego lalka stają się ofiarami stalinizmu w Rumunii w jego najgorszym okresie. Opowieść o zbrodni i zapomnieniu, naiwności i miłości, nienawiści i wybaczeniu, o wyborze między życiem w prawdzie a konformizmem, a także o osamotnieniu jako sposobie samoobrony przed społeczeństwem funkcjonującym w systemie policyjnym, który marginalizuje jednostkę i nadzoruje każdą chwilę jej życia. Więcej o książce tutaj.

Powieść Matei Brunul została wielokrotnie uznana za Książkę Roku przez najważniejsze rumuńskie czasopisma i instytucje kultury.

Powieść tłumaczono m.in. na język francuski, węgierski, bułgarski, macedoński i turecki.

Lucian Dan Teodorovici (ur. 1975) – rumuński pisarz, reżyser teatralny, scenarzysta filmowy i telewizyjny, a także redaktor serii „Ego. Proza” – współczesnej literatury rumuńskiej w wydawnictwie Polirom. Obecnie dyrektor Muzeum Literatury w Jassach oraz Międzynarodowego Festiwalu Literatury i Przekładu tamże (FILIT, Iași). Jego powieść Matei Brunul (przeł. Radosława Janowska-Lascar, Amaltea, 2014) znalazła się w finale Literackiej Nagrody Europy Środkowej ANGELUS 2015, otrzymała też Nagrodę Czytelników im. Natalii Gorbaniewskiej (2015). Więcej o Autorze tutaj.

Zobacz także