Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies. Jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji oprócz informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”). Jeśli chcesz wiedzieć więcej, sprawdź naszą Politykę prywatności.
zamknij

NIE MOŻEMY UCIEC PRZED NASZĄ HISTORIĄ

36,10 zł

Adrian Cioroianu, Nie możemy uciec przed naszą historią
Przekład: Bogumił Luft

***

ISBN 978-83-65989-04-8
Wrocław 2019
13 x 20,5 cm, 308 stron, okładka miękka ze skrzydełkami

Ilość

 

Warunki dostawy

W książce Nie możemy uciec przed naszą historią Adrian Cioroianu opisuje dramatyczne dziesięciolecia – od połowy lat 40. ubiegłego wieku do roku 1989 – gdy społeczeństwo rumuńskie żyło pod władzą szczególnie okrutnego reżimu komunistycznego. Jest to kontynuacja Pięknej opowieści o historii Rumunów, obejmującej okres od początków rumuńskiej państwowości w XIX wieku aż po wiek  XX.

Największą pasją autora jest opowiadanie historii, co czyni z dużym talentem przede wszystkim za pośrednictwem
rumuńskiej telewizji publicznej. Książka, którą proponujemy polskim czytelnikom, jest zapisem drugiej części jego wielokrotnie wznawianego cyklu stu kilkudziesięciu pogadanek wygłoszonych na telewizyjnej antenie pod wspólnym tytułem
Pięć minut historii, dzięki którym profesor Cioroianu stał się medialną gwiazdą.


Publikacje te mogą przybliżyć rumuńskie doświadczenie polskiemu czytelnikowi, z uwagą przyglądającemu się – zwłaszcza w ostatnich latach – historii własnej i innych narodów naszego regionu Europy.

Zobacz także