Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies. Jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji oprócz informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”). Jeśli chcesz wiedzieć więcej, sprawdź naszą Politykę prywatności.
zamknij
  • -9,90 zł

PRZYCZYNEK DO HISTORII RADOŚCI - Radka Denemarková

36,095238 zł
26,20 zł - 9,90 zł

Radka Denemarková, Przyczynek do historii radości
Przekład: Olga Czernikow

***

Projekt okładki: Paulina Zielona

ISBN 978-83-934672-7-3
Wydawnictwo Amaltea, Wrocław 2017
13 x 20,5 cm, 352 strony
okładka miękka ze skrzydełkami

Ilość

 

Warunki dostawy

Powieść Radki Denemarkové „Przyczynek do historii radości” przenosi czytelnika w niezwykłą podróż przez labirynt emocji i tajemnic. Książka zaczyna się od śledztwa w sprawie samobójstwa bogatego biznesmena, jednak szybko staje się jasne, że to tylko wierzchołek góry lodowej, a prawda kryje się głęboko w zakamarkach ludzkiej psychiki oraz skomplikowanych relacjach. „Przyczynek do historii radości” skrywa wątki osobistych dramatów z szerokim spojrzeniem na społeczne, a na dodatek historyczne konteksty. Prowadzący śledztwo policjant jednak nie daje za wygraną! Poznaje on tajemnicze kobiety, starsze damy, które zaraz po wojnie rozpoczęły osobliwe dzieło – zemsty! Wymagająca lektura, która jednak nagradza czytelnika głęboką refleksją i nowym spojrzeniem na świat – mająca 348 stron, zapewni rozrywkę na wiele wieczorów.

Książka „Przyczynek do historii radości” ukazuje to, co widzą jaskółki, gdy w swoim locie okrążają ziemski glob i obserwują poczynania jego mieszkańców. A widzą więcej, niż można by się spodziewać…

„Przyczynek do historii radości” – trochę o autorce powieści

Denemarková to czeska autorka powieści „Przyczynek do historii radości”. Jest też scenarzystką, tłumaczką oraz publicystką nagradzanych i tłumaczonych na wiele języków książek. Ukończyła studia z germanistyki, a także bohemistyki na Wydziale Filozoficznym Uniwersytetu Karola w Pradze, gdzie w 1997 roku uzyskała stopień doktora literatury czeskiej. W 2016 roku pisarka została uhonorowana nagrodą Wald Press Award – za niesienie idei humanitaryzmu oraz za bezkompromisowość w przedstawianiu trudnych tematów społeczno-historycznych w swoich dziełach. „Przyczynek do historii radości” to nie jedyna książka poruszająca tak ważne, a zarazem ciężkie tematy. W 2007 roku Radka została bowiem trzykrotną laureatką prestiżowej czeskiej nagrody literackiej Magnesia Litera za prozę „Pieniądze od Hitlera”. Na swoim koncie ma jeszcze inne powieści jak: „Hodiny z Olova” czy „Kobold”.